| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | mecanic automat |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 300 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | auriu , negru |
| Culoarea curelei | aur roz |
| Acoperire ? | PVD |
| Geam | safir |
| Calendar | da |
| Iluminare | Super-Luminova |
| Precizie | ± 20 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D38 mm |
| Greutate | 146 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Edox |
| Cod EAN | 7640428084348 |









