Ceasuri de damă cu quartz. Acele centrale pentru ore, minute și secunde. Cadran negru. Carcasa rotundă este realizată din oțel inoxidabil cu un strat IP de culoare aurie. Diametrul carcasei este de 30 mm, grosimea de 7,3 mm. Brățară din piele leopard (nubuc) cu lățimea de 14 mm, închidere standard. Sticlă minerală rezistentă la mici daune mecanice. Rezistență la apă WR 50 (spălarea mâinilor, ploaie).
| Tip | pentru femei |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | piele |
| Culoare carcasei | auriu |
| Culoarea curelei | negru , bej |
| Geam | mineral |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D30 mm |
| Greutate | 45 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Pierre Lannier |









