| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | albastru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | inox |
| Geam | mineral |
| Dimensiune carcasă | D 40 mm |
| Greutate | 122 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Pierre Lannier |









