Ceasuri mecanice pentru bărbați cu autoîntreținere. Acele centrale pentru ore și minute, acea secundară mică. Formatul de timp 12/24 ore. Cadran negru cu balans deschis. Acele și marcajele luminescente. Carcasa este realizată din oțel inoxidabil cu un strat PVD negru. Diametrul carcasei este de 42,5 mm, grosimea de 11,6 mm. Brățară din oțel cu acoperire, închidere pliabilă. Sticlă minerală rezistentă la mici daune mecanice. Rezistență la apă WR 50 (spălarea mâinilor, ploaie).
| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | mecanic automat |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | negru |
| Acoperire ? | PVD |
| Geam | mineral |
| Iluminare | luminescent |
| Precizie | ±15 secunde pe zi |
| Dimensiune carcasă | D42 mm |
| Greutate | 116 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Pierre Lannier |









