| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | mecanic automat |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 100 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | cafeniu |
| Material de brățară | piele |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | negru |
| Geam | safir |
| Calendar | da |
| Iluminare | săgeți și indici |
| Precizie | +25 -15 secunde pe zi |
| Dimensiune carcasă | D 40 mm |
| Greutate | 94 g |
| Altele | indicarea nivelului de încărcare |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628247261 |









