| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | mecanic automat |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 100 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | verde |
| Material de brățară | textil |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | verde |
| Geam | mineral |
| Calendar | da |
| Iluminare | săgeți și indici |
| Dimensiune carcasă | D 39 mm |
| Greutate | 75 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628243591 |









