| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 100 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | cauciuc |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | negru |
| Acoperire ? | PVD |
| Geam | mineral |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Tachymeter | da |
| Iluminare | luminescent |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 51.1x43.9x12.9 mm |
| Greutate | 108 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628230706 |









