| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 100 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | titan |
| Culoarea cadranului | grafit |
| Material de brățară | titan |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | argintiu |
| Geam | mineral |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Tachymeter | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | săgeți |
| Dimensiune carcasă | D 41 mm |
| Greutate | 89 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628239020 |









