| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 100 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | titan |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | titan |
| Culoare carcasei | argintiu , negru |
| Culoarea curelei | argintiu , negru |
| Geam | safir |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | LumiBrite |
| Alimentat cu energie solara | da |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D44 mm |
| Greutate | 115 g |
| Altele | GPS |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628255389 |









