| Tip | pentru femei |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | dreptunghiular |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | argintiu |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | argintiu |
| Decorarea cu pietre | da |
| Geam | mineral |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 22.7x33.1 mm |
| Greutate | 63 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628253286 |









