| Tip | pentru femei |
| Mecanism | mecanic automat |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | alb |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu , auriu |
| Culoarea curelei | argintiu , auriu |
| Geam | safir |
| Calendar | da |
| Iluminare | luminescent |
| Precizie | -25+35 secunde pe zi |
| Dimensiune carcasă | D29 mm |
| Greutate | 78 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628064639 |









