| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 100 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | albastru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | argintiu |
| Geam | minerale cu pulverizare safir |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Dimensiune carcasă | D 42 mm |
| Greutate | 145 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Swiss Military |
| Cod EAN | 7630019152419 |









