| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț cu o baterie solară |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | plastic |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | negru , galben |
| Geam | mineral |
| Calendar | da |
| Iluminare | săgeți si indici fluorescente |
| Alimentat cu energie solara | da |
| Dimensiune carcasă | D 46 mm |
| Greutate | 50 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Timex |









