Racheta Head Boom Jr.25 2024 Alternate Gr00 este o rachetă junior din seria Boom, destinată tinerilor jucători cu vârsta aproximativă de 8–10 ani. Este concepută pentru a combina confortul, ușurința în manevrare și puterea loviturilor, ajutând copiii să se simtă încrezători pe teren și să învețe să joace corect tenis.
Tehnologii:
Auxetic 2.0 – tehnologie care îmbunătățește senzația mingii și feedback-ul rachetei la fiecare lovitură, făcând contactul mai precis și mai confortabil.
Graphene Inside – grafen plasat în părțile cheie ale ramei, care mărește stabilitatea și ajută la transmiterea eficientă a energiei către minge, fără a pierde controlul.
Balansul rachetei este ușor orientat spre mâner (manevrabilitate), ceea ce o face comodă pentru copii, permițându-le să controleze loviturile și să manevreze racheta cu ușurință.
Racheta are designul clasic Boom, similar modelelor pentru adulți, ceea ce îi ajută pe copii să se simtă ca niște jucători adevărați și să fie motivați să-și dezvolte tehnica.
Head Boom Jr.25 2024 Alternate Gr00 este alegerea ideală pentru copii care vor să se bucure de tenis, să-și dezvolte tehnica și să facă primii pași spre abilități mai avansate.
| Atenție! | Racheta se vinde fără corzi! |
| Nivelul jocului | junior , începător |
| Nivelul jucătorului ? | de la 1 până la 2.5 |
| Înălțimea jucătorului | 127-140 cm |
| Vârsta jucătorului | 8-10 ani |
| Dimensiune paletă | 25 " |
| Lățimea | 24 mm |
| Lungimea | 635 mm |
| Dimeniunea mânerului | 0 |
| Suprafața frontală | 645 cm2 |
| Greutate fără coarde | 230 gr |
| Model de întindere (formulă de corduri) | 16x19 |
| Echilibru | 315 mm. |
| Echilibru în mîner | da |
| Materialul capului | grafit |
| Materialul mînerului | grafit |
| Culoare de bază | albastru |
| Culoare suplimentară | mentă |
| Corzi incluse | nu |
| Husă inclusă | da |
| Tehnologii | Auxetic 2.0 , Graphene Inside |
| Producător | Head |
| Cod EAN | 724794925546 |









