| Material de mâner | fibră de sticlă |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 180 mm |
| Lungimea lamei | 80 mm |
| Lungimea mânerului | 100 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | flipper |
| Greutate | 67 g |
| Producător | Black Fox |









