| Material de mâner | kraton |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 255 mm |
| Lungimea lamei | 130 mm |
| Lungimea mânerului | 125 mm |
| Grosimea lamei | 4 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Tip blocare cuțit | flipper |
| Greutate | 225 g |
| Producător | Fox |









