| Material de mâner | aluminiu |
| Mâner de culoare | negru/gri |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 60 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 190 mm |
| Lungimea lamei | 80 mm |
| Lungimea mânerului | 110 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | flipper |
| Greutate | 80 g |
| Producător | Fox |









