| Tip | turistic |
| Material de mâner | micarta |
| Mâner de culoare | negru/albastru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 55 Rockwell, 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 220 mm |
| Lungimea lamei | 100 mm |
| Grosimea lamei | 3.2 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 220 g |
| Accesorii opționale | aprinzător de foc inclus |
| Producător | Victorinox |









