| Tip | pliant |
| Material de mâner | poliamidă |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 55 Rockwell, 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 234 mm |
| Lungimea lamei | 100 mm |
| Lungimea mânerului | 135 mm |
| Grosimea lamei | 2.7 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Tip blocare cuțit | backlock |
| Greutate | 162 g |
| Producător | Victorinox |









