Datorită construcției special concepute pentru a preveni electricitatea statică, șurubelnița este ideală pentru lucrul cu componente electronice sensibile. Acest aspect este deosebit de important pentru cei care se ocupă cu repararea sau asamblarea echipamentelor de calcul. Specificarea suplimentară de 1000V face ca această șurubelniță să fie sigură pentru utilizarea cu dispozitive electrice, un aspect esențial pentru profesioniști. Veți putea să o folosiți cu încredere în condiții în care există riscul de electrocutare.
| Tip | cruce |
| Vârf | phillips(PH) |
| Dimensiuni vârf | PH2 |
| Lungimea tija | 100 mm |
| Lungime totală | 200 mm |
| Forma mâneru | drept |
| Material tija | oțel CR-V |
| Material mâner | din două componente |
| Dielectrică | da |
| Orifiu pentru agățat | da |
| Specificații suplimentare | 1000V |