| Tipul | capsator |
| Tipul capselor/cuilor | STCR5019 |
| Dimensiunea/lățime minimală a capselor | 11 mm |
| Dimensiunea/lățime maximala a capselor | 11 mm |
| Dimensiunea minimala a capselor/cuilor | 6 mm |
| Lungimea maximala a capselor/cuilor | 14 mm |
| Greutatea | 0.85 kg |
| Producător | Bostitch |









