| Cuplul de prindere a șuruburilor | 2.8 Nm |
| Secțiunea transversală a conductorilo | 4-50 mm2 |
| Standard | EN 61008-1 |
| Numărul de poli | 4 |
| Tensiunea nominală Ue | 380-690 V |
| Curent nominal Ie | 100 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 800 V |
| Tensiunea nominală de impuls Uimp | 8000 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 6000 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 10000 |
| Conectarea dispozitivelor suplimentare | da |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Poziția de lucru | orice |
| Gama de temperatură de funcționare | -20...+40 С° |
| Producător | Hager |









