Caracteristici generale
| Cuplul de prindere a șuruburilor | 1.8 Nm |
| Secțiunea transversală a conductorilo | 1.5...10 mm2,
1.5...16 mm2 |
| Standard | EN 60947-2 ,
IEC 60947-2 |
| Numărul de poli | 1 |
| Caracteristica timp-curent | А/С |
| Tensiunea nominală Ue | 230/400 V |
| Curent nominal Ie | 16 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 440 V |
| Tensiunea nominală de impuls Uimp | 3380 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 6000 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 200000 |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Poziția de lucru | orice |
| Gama de temperatură de funcționare | -20...+50 С° |
Specificațiile și imaginile produsului Comutator Hager SFB116 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.