Caracteristici generale
| Cuplul de prindere a șuruburilor | 1.8 Nm |
| Secțiunea transversală a conductorilo | 1.5...10 mm2,
1.5...16 mm2 |
| Standard | IEC 60947-3 ,
IEC/EN 60669-1 |
| Numărul de poli | 2 |
| Tensiunea nominală Ue | 230 V |
| Curent nominal Ie | 40 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 440 V |
| Tensiunea nominală de impuls Uimp | 4000 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 3750 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 20000 |
| Conectarea dispozitivelor suplimentare | da |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Poziția de lucru | orice |
| Gama de temperatură de funcționare | -20...+40 С° |
Alte informații
| Producător | Hager |
| Cod EAN | 3250615510921 |
Specificațiile și imaginile produsului Comutator Hager SFT240 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.