| Diagonala ? | 15.6 inch |
| Rezolutie ? | 1920x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 60 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | mat |
| Tip procesor | AMD Ryzen™ 7 |
| Procesor | R7-5825U |
| Număr de nuclee | 8 |
| Frecvență procesor | 2 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 4.5 GHz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 512 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Chipset video | AMD Radeon Graphics |
| Capacitatea bateriei | 58 Wh |
| Durata de viață maximă a bateriei | 8 h |
| Port HDMI ? | da |
| USB type C | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Tastatură iluminată | nu |
| Culoare exterior | argintiu |
| Dimensiuni | 359x230x19 mm |
| Greutate | 1.49 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Acer |
| Cod EAN | 4711474797957 |









