| Factor de formă | M.2 |
| Capacitate | 512 GB |
| Interfață | PCI Express 4.0 |
| Rata de transfer la citire | 7000 MB/s |
| Rata de transfer la scriere | 3900 MB/s |
| MTBF | 1.8e+006 ore |
| IOPS inscriere | 1000 mii |
| IOPS citire | 900 mii |
| Tip de memorie | 3D TLC NAND |
| Dimensiuni | 22x80 mm |
| Greutate | 7 g |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.03 kg |
| Producător | Kingston |
| Cod EAN | 740617324402 |









