| Factor de formă | M.2 |
| Capacitate | 1024 GB |
| Interfață | PCI Express 4.0 x4 |
| Rata de transfer la citire | 3500 MB/s |
| Rata de transfer la scriere | 2700 MB/s |
| IOPS inscriere | 540 mii |
| IOPS citire | 340 mii |
| Tip de memorie | 3D TLC NAND |
| Dimensiuni | 22x80 mm |
| Greutate | 9 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Patriot |
| Cod EAN | 4711378424133 |









