Pistolul pentru umflarea anvelopelor MIGHTY SEVEN SB-710 este utilizat în service-uri auto, ateliere auto, STS. Este folosit pentru verificarea și umflarea anvelopelor.
Acoperirea din cauciuc protejează manometrul de daune mecanice.
Lungimea furtunului este de 100 cm, ceea ce permite întreținerea echipamentelor de mari dimensiuni.
| Tip | pistol de suflat |
| Presiunea de lucru | 14.8 bar |
| Consumul de aer | 500 l/min |
| Diametrul conexiunii de aer | 1/4 " |
| Greutatea | 0.7 kg |
| Specificații suplimentare | 260x140x105 |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Mighty Seven |









