| Diagonală display | 11 " |
| Rezolutie display | 2420x1668 |
| Tip panel | OLED |
| Procesor | Apple M5 |
| Număr de miezuri | 9 |
| Memoria operativa | 12 Gb |
| Memorie incorporată | 256 Gb |
| Camera de spate | 12 Mp |
| Cameră frontală | 12 Mp |
| Difuzoare încorporate | da |
| Microfon încorporat | da |
| Suport card memorie | nu |
| Wi-Fi | da |
| Bluetooth | da |
| Sistem de operare | iPadOS 26 |
| Material carcasa | aluminiu |
| Culoare | argintiu |
| Dimensiuni | 249.7x177.5x5.3 mm |
| Greutate | 444 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Apple |









