| Familia de procesoare | AMD Ryzen 7 |
| Numele de cod | Cezanne (Zen 3) |
| Socket | AM4 |
| Frecventa de bază procesor | 3800 MHz |
| Frecvență turbo | 4600 MHz |
| Numărul nuclee | 8 |
| Numărul de fire | 16 |
| Cache L2 | 4096 Kb |
| Cache L3 | 16 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 7 nm |
| Grafică integrată | Radeon™ Graphics |
| Mod ambalaj | Tray |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.05 kg |
| Producător | AMD |
| Cod EAN | 2142597000013 |









