Caracteristici generale
| Familia de procesoare | AMD Ryzen 7 |
| Numele de cod | Phoenix (Zen 4) |
| Socket | AM5 |
| Frecventa de bază procesor | 4200 MHz |
| Frecvență turbo | 5100 MHz |
| Numărul nuclee | 8 |
| Numărul de fire | 16 |
| Cache L2 | 8192 Kb |
| Cache L3 | 16 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 4 nm |
| Putere nominală (TDP) | 65 W |
| Grafică integrată | AMD Radeon 780M |
| Mod ambalaj | Tray |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.25 kg |
| Producător | AMD |
| Cod EAN | 2214023000017 |
Specificațiile și imaginile produsului Procesor AMD Ryzen 7 8700G Tray sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.