| Familia de procesoare | Intel Core i5 |
| Numele de cod | Alder Lake |
| Socket | LGA 1700 |
| Frecventa de bază procesor | 2500 MHz |
| Frecvență turbo | 4400 MHz |
| Numărul nuclee | 6 |
| Numărul de fire | 12 |
| Cache L3 | 18 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm |
| Putere nominală (TDP) | 65 W |
| Grafică integrată | Intel® UHD Graphics 730 |
| Mod ambalaj | Tray |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.04 kg |
| Producător | Intel |
| Cod EAN | 2138037000019 |









