| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 7 |
| Numele de cod | Arrow Lake |
| Socket | LGA1851 |
| Frecventa de bază procesor | 3300 MHz |
| Frecvență turbo | 5500 MHz |
| Numărul nuclee | 20 |
| Numărul de fire | 20 |
| Cache L3 | 30 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere nominală (TDP) | 125 W |
| Grafică integrată | none |
| Mod ambalaj | Tray |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.06 kg |
| Producător | Intel |
| Cod EAN | 2226328000012 |









