| Tip | țeavă/gaz |
| Materialul | oțel crom-vanadiu |
| Materialul mînerului | oțel |
| Tipul cheie | unilateral |
| Formа cheiei | drept |
| Profilul cheie | clește |
| Deschiderea minimală a cheii | 1 mm |
| Deschiderea maximală a cheii | 70 mm |
| Lungimea | 430 mm |
| Caracteristici suplimentare | unghiul 45⁰ |
| Producător | Hoegert |









