F 6X este un model de înaltă calitate al unui mixer cu șase canale. Acest mixer este ideal pentru a juca discursuri, muzică de fundal, petreceri, DJ, precum și pentru concerte și festivaluri. Datorită puterii sale, mixerul este capabil să proceseze chiar și cele mai complexe semnale.
| Nr. de canale | 6 |
| Egalizator | 3 benzi pe canale mono , 2 benzi pe canale stereo |
| Efecte | PRO DSP FX cu 16 presetări |
| Gama de frecvențe | 20-20000 Hz |
| Intrări de microfon | 2 x mic/line |
| Intrări de linie | 2 x stereo |
| Iesiri principale | XLR |
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Conectarea controler de picior | da |
| Alimentare | 100-240 V |
| Alimentare fantomă | da |
| Dimensiuni | 255х79х210 mm |
| Greutate | 1.8 kg |
| Material carcasa | metal |
| Culoare | negru |
| Producător | RCF |









