| Cerc de tăiere | 25 cm |
| Tip acumulator | Li-Ion |
| Baterie in set | da |
| Cantitate. bateriile incluse | 1 |
| Tensiunea bateriei | 18 V |
| Capacitatea bateriei | 1.5 Ah |
| Bara | dreaptă |
| Tip mâner | D |
| Tipul instrumentului de tăiere | fir de taiere |
| Viteza la mersul în gol | 9000 rpm |
| Greutate | 2.2 kg |
| Producător | Raider |









