| Cerc de tăiere | 30 cm |
| Tip acumulator | Li-Ion |
| Baterie in set | nu |
| Tensiunea bateriei | 20 V |
| Bara | dreaptă |
| Tip mâner | D |
| Tipul instrumentului de tăiere | fir de taiere |
| Viteza la mersul în gol | 6700 rpm |
| Specificații suplimentare | fara acumulator , fără încărcător |
| Producător | Raider |









