Engo Egate-Pro este un gateway inteligent și centru de control pentru casa inteligentă, care asigură comunicarea între dispozitivele din ecosistemul Engo și smartphone-ul tău. Dispozitivul funcționează ca un nod central ce primește semnale de la senzori, butoane, relee și alte dispozitive, le procesează și le transmite către aplicația mobilă ENGO Smart prin Wi-Fi sau Ethernet.
Cu ajutorul Egate-Pro poți integra și controla:
iluminatul și aparatele electrice,
automatizări și scenarii,
dispozitive Zigbee,
starea senzorilor din locuință.
Gateway-ul este ușor de configurat și compatibil cu dispozitive Android și iOS, oferind funcționare stabilă a sistemului de smart home fără a fi nevoie de un telefon conectat permanent.
| Tip | gateway de internet |
| Conectare | fără fir |
| Interfețe | Bluetooth , Wi-Fi , Zigbee |
| Aplicație pentru management | ENGO Smart |
| Suport OS | Android , iOS |
| Material | plastic |
| Temperatura de operare | 0°C ~ +40°C |
| Dimensiuni | 90х90х25 mm |
| Greutate | 0.1 kg |
| Producător | Engo |









