Caracteristici generale
| Alimentare | priza |
| Putere | 2000 W |
| Turatia in gol | 6000 rpm |
| Numărul de discuri | 1 |
| Diametrul ext. al discului | 255 mm |
| Diametru locului de plantare disc | 22.2 |
| Adâncime caneluri | 0-102 |
| Mâner suplimentar | da |
| Rolele de ghidare | da |
| Lungime cablu | 4 m |
| Greutate | 7.3 kg |
| În plus | 1 disc cu diamant inclus |
Specificațiile și imaginile produsului Debitor canale Evolution R255DCT sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.