Șurubelnița Kamoto DB160 este concepută pentru utilizare intensivă în condiții de acasă, oferind fiabilitate, performanță și confort. Modelul este echipat cu un motor fără perii (Brushless Motor), ceea ce le face ideale pentru îndeplinirea diferitelor sarcini, cum ar fi găurirea, înșurubarea și alte lucrări de reparație.
| Tip | cu percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Baterie înclusă | nu |
| Încărcător | nu |
| Motor fără perii | da |
| Tensiunea bateriei | 20 V |
| Numărul de viteze | 2 |
| Reglarea rotației | da |
| Rotații 1 viteza | 520 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 2100 min‾¹ |
| Turația în gol | 31500 min-1 |
| Moment de strângere maxim | 160 Nm |
| Capacit. de găurire în lemn | 152 mm |
| Capacit. de găurire în otel | 13 mm |
| Capacit. de găurire în zidărie | 13 mm |
| Suitcase | da |
| Specificații suplimentare | fără baterie |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Kamoto |









