| Tip | cu percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Număr de baterii incluse | 2 |
| Motor fără perii | da |
| Tensiunea bateriei | 40 V |
| Capacitatea bateriei | 2 Ah |
| Timp de încărcare | 1 ore |
| Deschiderea mandrinei | 1.5-13 mm |
| Numărul de viteze | 2 |
| Reglarea rotației | da |
| Revers | da |
| Rotații 1 viteza | 600 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 2200 min‾¹ |
| Max. turații în gol | 2200 min-1 |
| Turația în gol | 33000 min-1 |
| Trepte ale momentului de torsiune | 21 |
| Moment de strângere maxim | 65 Nm |
| Capacit. de găurire în lemn | 51 mm |
| Capacit. de găurire în otel | 13 mm |
| Capacit. de găurire în zidărie | 13 mm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | 2 acumulatoare , încărcător , valiza |
| Suitcase | da |
| Dimensiune | 174х86х272 mm |
| Greutatea | 4.2 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Makita |
| Cod EAN | 088381735773, 2100001574420 |









