| Tip | cu percuție |
| Tip mandrină | hexagonală pentru biţi (1/4 HEX) |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Motor fără perii | da |
| Tensiunea bateriei | 18 V |
| Capacitatea bateriei | 2 Ah, 3 Ah, 4 Ah |
| Numărul de viteze | 3 |
| Revers | da |
| Rotații 1 viteza | 900 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 2100 min‾¹ |
| Rotații 3 viteza | 3000 min‾¹ |
| Max. turații în gol | 3000 min-1 |
| Turația în gol | 4000 min-1 |
| Moment de strângere maxim | 50 Nm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | Fără baterie , încărcător |
| Suitcase | da |
| Greutatea | 1.78 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Milwaukee |









