| Tip | fără percuție |
| Tip mandrină | hexagonală pentru biţi (1/4 HEX) |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Baterie înclusă | nu |
| Încărcător | nu |
| Tensiunea bateriei | 18 V |
| Deschiderea mandrinei | 6.35 mm |
| Rotații 1 viteza | 3150 min‾¹ |
| Max. turații în gol | 3150 min-1 |
| Moment de strângere maxim | 230 Nm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | fără încărcător , fără baterie |
| Greutatea | 2 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Profmet |
| Cod EAN | 4841389120141 |









