| Tip | cu percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Număr de baterii incluse | 2 |
| Tensiunea bateriei | 20 V |
| Capacitatea bateriei | 2 Ah |
| Deschiderea mandrinei | 13 mm |
| Numărul de viteze | 2 |
| Rotații 1 viteza | 400 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 1500 min‾¹ |
| Moment de strângere maxim | 58 Nm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | al doilea acumulator , încărcător |
| Suitcase | nu |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Tolsen |









