Siliconul universal este un material multifuncțional conceput pentru etanșarea și impermeabilizarea diverselor suprafețe în interior și în exterior. Formula sa unică oferă o protecție fiabilă împotriva apei, prafului, gazelor și a altor influențe externe, ceea ce îl face o alegere ideală.
| Scopul | universal |
| Zona de aplicare | pentru uz interior , pentru uz exterior |
| Material de suprafață | universal |
| Structura de etanșare | pasta |
| Densitate | 1.1 g/cm³ |
| Culoare | alb |
| Tipul ambalajului | tub |
| Acoperire cu grund/vopsea | nu |
| Fundatia | silicon |
| Timp complet de uscare | 72 ore |
| Temperatura minimă de utilizare | -40 С° |
| Temperatura maximă de utilizare | 150 С° |
| Volum | 280 ml |
| Greutatea brută | 0.33 kg |
| Producător | Profmet |
| Cod EAN | 4841389099157 |









