| Putere | 350 W |
| Turaţie la mersul în gol | 13000 min-1 |
| Amplasare motor | jos |
| Cerc de tăiere | 23 cm |
| Tip tăietor | fir de tăiere |
| Diametru fir de taiere | 1.6 mm |
| Cap motor rotitor prin 90° | nu |
| Mâner telescopic | nu |
| Roți pliante | nu |
| Nivel de zgomot | 83 dB |
| Greutate | 1.8 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Gardena |









