Dispozitivul universal jtc-4537 este destinat montării simeringurilor majorității tipurilor. domeniul de lucru este de 32–60 mm. toate componentele acestui instrument sunt amplasate într-o cutie de transport comodă cu capac cu închidere.
| Tip | instalator |
| Număr in set | 2 buc. |
| Destinație | pentru simeringul |
| Material | oţel |
| Diametru | 32 mm, 60 mm |
| Case | da |
| Dimensiuni | 13x25x8 cm |
| Greutate | 250 g |
| Producător | JTC |









