Materialul pentru suprafața de joc este un panou compozit de aluminiu albastru de 4 mm. Acest material este rezistent la căldură și frig, precum și la umiditate. Suprafata de joc este echipată cu un cadru metalic rigid (profil 30×20 mm).
Masa de tenis se bazează pe un cărucior compact, convenabil, realizat dintr-un profil tubular metalic cu diametrul de 25 mm cu un strat de poliester. Designul mesei vă permite să vă antrenați singur.
Masa se deplaseaza usor pe 4 roti duble cu diametrul de 107 mm, 2 roti sunt manevrabile. Picioarele de susținere exterioare sunt echipate cu un mecanism de reglare a înălțimii care vă permite să corectați denivelările podelei până la +15 mm.
Cel mai bun standard dintre toate mesele pentru orice vreme!
| Tip | exterior |
| Materialul mesei | aluminiu , PAL |
| Grosimea mesei | 4 mm |
| Grosimea ramei | 30 mm |
| Net inclus | da |
| Mecanism de pliere | da |
| Sistemul de depozitare compact | da |
| EN-NORM 14468-1 | class B |
| Dimensiuni | 274x152.5x76 cm |
| Dimensiuni depozitare | 65x152.5x184 cm |
| Dimensiuni cutie | 155x140x8 cm |
| Greutate | 49 kg |
| În plus | Roți pentru transport |
| Greutatea brută | 49 kg |
| Producător | GSI Sport |
| Cod EAN | 4820236970221 |
























