| Tip | clasic |
| Materialul cazanului | oțel |
| Putere nominală | 41 kW |
| Număr de circuite | 1 |
| Tipul controlului cazanului | manual |
| Eficiență | 88 % |
| combustibil | pelete , lemne de foc , cărbune |
| Presiunea de lucru a apei în cazan | 3 Bar |
| Dimensiuni | 1300х880х670 mm |
| Greutate | 260 kg |
| Producător | Emtas |









