| Tip | electric |
| Putere | 1500 W |
| Turația în gol | 13000 min-1 |
| Diametrul ext. al discului | 125 mm |
| Orificiu pânză de ferăstrău | 22.2 mm |
| Lungimea de taiere maximă | 3200 mm |
| Adâncime de tăiere (90°) | 25 mm |
| Adâncime de tăiere (45°) | 18 mm |
| Material de prelucrare | granit , ceramică , marmură |
| Dimensiuni | 350x220x250 mm |
| Greutate | 12.8 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Bihui |









